Prague Balfolk Weekend

19.-21. ledna 2024

Místo konání

Festival bude probíhat v prostorách Chvalského zámku. Nebojte se, Chvaly jsou výborně dostupné veřejnou dopravou, dokonce i v noci. Přes den se tam z centra dostanete cca za 30 minut. Tancovačky se budou konat v krásně rekonstruovaném sále ve Chvalské stodole. Budeme mít k dispozici i jednu místnost přímo v objektu zámku; využijeme ji na workshopy a také jako prostor k relaxaci.

DOPRAVA

MHD

Z Hlavního nádraží: metrem C na Florenc, tam přestupte na metro B směr Černý Most.

Z letiště: autobusem 119 na Nádraží Veleslavín a pak metrem A na Můstek, tam přestupte na metro B a jeďte na Černý Most. Anebo z letiště jeďte autobusem 100 na Zličín a tam přestupte přímo na metro B.

Z centra: metrem B na Černý Most (konečná stanice).

Z Černého Mostu pokračujte autobusem na zastávku Chvaly. Zastávka se nachází přímo před Chvalskou stodolou. Autobusy jezdí co pár minut, cesta do Chval trvá čtyři minuty. Pozor, Chvaly jsou zastávka na znamení.

Denní autobusové linky: 141, 171, 221, 222, 223, 224, 303, 344, 353, 398. (Pozor, na linkách začínající číslicí 3 musíte nastupovat předními dveřmi a ukázat řidiči jízdenku.)

Noční autobus: N912 (dvakrát za hodinu, ze zastávky Chvaly odjíždí v :07 a :37). Na zastávce Lehovec můžete přestoupit na noční tramvaj N94 do centra.

Z hlavního nádraží je možné jet i vlakem do stanice Horní Počernice. Přes den jezdí co hodinu. Z nádraží je to do Chvalské stodoly cca 20 minut pěšky nebo 2 zastávky autobusem.

Spojení si můžete vyhledat na www.idos.cz, https://www.dpp.cz nebo ve své oblíbené aplikaci.

Autem

Adresa místa konání je Na Chvalské tvrzi 857/1a, 19300 Praha 20 - Horní Počernice.

Jelikož je to daleko od centra, nemělo by být těžké v Počernicích zaparkovat. Pro šťastlivce, kteří dorazí dostatečně včas, se hned vedle Chvalské stodoly nachází parkoviště.

Ubytování

Při nákupu vstupenky si budete moct zamluvit i místo na spaní v tělocvičně na adrese ZŠ Tolerance, Mochovská 570. Nachází se necelých 500 m od stanice metra B Hloubětín nebo od zastávky tramvaje Sídliště Hloubětín. V noci pojedete nočním autobusem N912 na zastávku Lehovec, kde přestoupíte na tramvaj 92 do stanice Sídliště Hloubětín. Spoje navazují, za 18 minut jste tam.

Nezapomeňte si spacák, karimatku, baterku či čelovku a špunty do uší.

Anebo si sami rezervujte postel v nějakém ubytovacím zařízení. Pokud budete odkázání na MHD, doporučujeme hledat podél trasy noční tramvaje 92 či 94. Nicméně noční spoje jezdí až do centra a na centrální přestupní stanici Lazarská se dá přestupovat z jedné tramvaje na druhou; zastávka I. P. Pavlova je zase centrální přestupní bod mezi nočními autobusy.

Stravování

Během tancovaček bude na baru možné zakoupit drobné občerstvení.

Přes den jídlo zajišťovat nebudeme, protože poblíž se nachází několik restaurací (česká, italská, čínská, indická kuchyně, pizza) a dva supermarkety, Lidl (7:00 – 22:00, v neděli 8:00 – 22:00) a Penny (denně 7:00 – 21:00)).

Poblíž stanice metra Černý Most (4 minuty autobusem od místa konání) se navíc nachází nákupní centrum. Je otevřené každý den od 9:00 do 21:00 a najdete tam spoustu dalších restaurací (včetně running sushi, burgerů, thajské restaurace a McDonalds) a obchodů.