Prague Balfolk Weekend

19.-21. ledna 2024

ba.fnu

ba.fnu

Název ba.fnu je zkratka z bal folk nuevo a značí nový přístup k balfolku.

Projekt ba.fnu se zrodil v roce 2009 v podobě první české balfolkové skupiny kombinující tradiční taneční rytmy s elektronickými beaty, samply a looperem.

Repertoár ba.fnu dnes zahrnuje většinu obvyklých balfolkových tanců jako scottish, mazurka, cercle, bourrée, bretaňské tance, atd.

BAL LAB

BAL LAB

Hlas, akordeon, housle, struny. Písně slané Francie. Krvavé balady a ještě krvavější romance.

Akustické trio BAL LAB se věnuje něžné i řízné hudbě inspirované Francií. Písně ve francouzštině doplňují vlastními instrumentálními skladbami a výsledkem je moderní folklór s dramatickou zápletkou, na jaký se tančí od Nantes až po Štrasburk.

Balsam

Balsam

Polské balfolkové spojení tří příbuzných a přátel hrajících k tanci.

V repertoáru mají energetické chapelloise, romantické valčíky, intimní mazurky i hanter-dro, které sjednotí všechny tanečníky na parketu. K tradičním evropským tanečním rytmům přistupují s pokorou, ale kreativně. Taneční melodie kombinují s vlastní poezií zpívanou v polštině. Výsledkem je něžná, upřímná hudba, která posluchače i tanečníky zahřeje u srdce.

Duo Cardamon

Duo Cardamon

Tradiční a balfolková hudba z nejrůznějších koutů Evropy. Pečlivě vyladěná směs nástrojů a starých i nových melodií, okořeněná bordunovou příchutí.

Duo l'Hêtre Heureux

Duo l'Hêtre Heureux

Jejich hudební cesta započala v roce 2019 na Grand Bal de l'Europe v Gennetines, kde se dva mladíci rozhodli založit nový hudební projekt a vystoupit s ním na otevřené scéně.

Měli velký úspěch, a tak se, celí překvapení, ale potěšení vývojem událostí, rozhodli brát vážně. Od té doby už vystoupili na více než 200 tanečních parketech a koncertních pódiích.

Geronimo

Geronimo

Geronimo je sólový projekt Jeroena Geerincka, belgického muzikanta a hudebního vydavatele. Kromě toho Jeroen působí v několika kapelách a koření jejich zvuk svým unikátním energickým stylem hraní.

Coby hudební vydavatel a zvukový technik pomáhá na svět balfolkovým albům a rád do nich míchá nové podtóny. Sólový projekt Geronimo mu umožňuje hrát si s kombinováním žánrů bez nutnosti kompromisů.

Lyradanz

Lyradanz

Italské balfolkové trio kombinující osobitou barvu keltské harfy a žaltáře se zvukem kytary a tří hlasů.

V jejich originálních skladbách v tradičním stylu se mísí vlivy irské, francouzské, bretaňské i italské hudební tradice. Navzdory tomu, že zpívají italsky, vezmou vás na hudební procházku napříč Evropou i napříč staletími.

Jejich neotřelé, rafinované aranže, vyznačující se hladkými přechody mezi něžnou tříhlasou polyfonií a živými, energickými rytmy, si rychle získaly přízeň širokého publika.

Marina Lazar

Marina Lazar

Marina Lazar vystudovala klasický klavír, jenomže během studií na HAMU v Praze načichla balfolkem.

Nejprve ho jen tančila, ale pak během covidové pandemie začala doma skládat vlastní kousky pro album Karantóny, které tehdy balfolk.cz vydával. Od té doby se její repertoár výrazně rozrostl a občas je ke slyšení na různých tancovačkách a jam sessions. Nyní si na její klavírní melodie s nádechem klasiky budete moct zatančit i vy.

Tribal Jâze

Tribal Jâze

Diatonická harmonika, barytonový saxofon a buben tvrdící muziku. Nadčasová folklorní tradice říznutá jazzovými a rockovými vlivy. Koncentrovaná, výbušná energie, která vás vytáhne na parket.

TriBoT

TriBoT

Italské trio kombinující neotradiční hudbu francouzsko-belgického střihu s tradičními melodiemi z regionu Piemonte. Rytmická kytara, mocný akordeon a nepřeslechnutelné dudy.